skip navigation

Schedule


Friday August 26th - In house games at ESC


Friday March 26th @ ESC 

5 PM - 07 Boys - 18S and 17S (7v7)
5 PM - 08 Girls - 16W (7v7)
5 PM - 08 Boys - 18N (7v7)
5 PM - 07 Girls - 17S (7v7)
5 PM - 09 Girls - 5C (4v4)                                                                         
5 PM - 10 Boys - 5B (4v4)
6.30 PM - 07 Boys - 18S (7v7)
6.30 PM - 08 Girls - 16W (7v7)
6.30 PM - 08 Boys - 18N (7v7)
6.30 PM - 07 Girls - 17S (7v7)
6.30 PM - 10 Girls - 5C (4v4)
6.30 PM -  9 Boys - 5B and 5D (4v4)


 
 
 

Friday September 9th - In House Games @ ESC

 

5:00 PM - ESC 07 Girls Hubbard v ESC 08 Girls Cezar - ESC 17 North (7v7)

5:00 PM - ESC 08 Boys Jake v ESC 09 Boys Brash - ESC 17 South (7v7)

5:00 PM - ESC 08 Girls Meghan v ESC 08 Girls Black - ESC 18 North (7v7)

5:00 PM - ESC 09 Girls Byars v ESC 10 Girls Boreham - ESC 5B (4v4)

 

6.15 PM - ESC 07 Girls Tommy v ESC 09 Girls Soesbee - ESC 17 North (7v7)

6.15 PM - ESC 07 Boys Boreham v NOKC 07 Girls - ESC 17 South (7v7)

6.15 PM - ESC 07 Boys Dobie v ESC 08 Boys Gibson - ESC 18 North (7v7) 

6.15 PM - ESC 09 Boys Wheeba v ESC 10 Boys Paul  - ESC 5C (4v4)

6.15 PM - ESC 09 Girls Brit v ESC 10 Girls Dobie - ESC 5B (4v4)

 

7.30 PM - ESC 07 Girls Okot v ESC 08 Girls Cali - ESC 17 North (7v7)

7.30 PM - ESC 07 Boys Burley v ESC 08 Boys Cottage - ESC 17 South (7v7)

7.30 PM - ESC 07 Boys Cabello v ESC 07 Boys Mahaffee - ESC 18 North (7v7)

7.30 PM - ESC 09 Boys Paul v ESC 10 Boys Brash - ESC 5C (4v4)

 


Thursday September 15th

 

5:00 PM - ESC 08 Girls Cezar v NOKC 08 Red Girls Amel - ESC 17 North (7v7)


Friday September 16th against NOKC @ ESC

 

5:30 PM - ESC 09 Boys Brash v NOKC 09 Red Boys Cory - ESC 5A (4v4)

5:30 PM - ESC 09 Girls Byars v NOKC 09 Red Girls Jay - ESC 5B (4v4)

5:30 PM - ESC 10 Girls Boreham v ESC 10 Girls Dobie - ESC 5C (4v4)

5:30 PM - ESC 07 Boys Burley v NOKC 07 Boys White Rapha - ESC 18 South (7v7)

5:30 PM - ESC 08 Boys Cottage v NOKC 08 Red Boys Ike - ESC 18 North (7v7)

5:30 PM - ESC 09 Girls Soesbee v NOKC 08 White Girls Gus - ESC 17 South (7v7)

5:30 PM - ESC 08 Girls Black v ESC 07 Girls Okot - ESC 17 North (7v7)

 

6:45 PM - ESC 09 Boys Paul v NOKC 09 White Boys Matty - ESC 5A (4v4)

6:45 PM - ESC 09 Girls Brit v NOKC 09 White Girls Jay - ESC 5B (4v4)

6:45 PM - ESC 10 Boys Brash v ESC 10 Boys Wheeba - ESC 5C (4v4)

6:45 PM - ESC 07 Girls Tommy v NOKC 07 Girls Black Alison - ESC 18 South (7v7)

6:45 PM - ESC 07 Boys Boreham v NOKC 07 Red Boys Rapha - ESC 18 North (7v7)

6:45 PM - ESC 07 Boys Cabello v NOKC 07 Black Boys Gus - ESC 17 South (7v7)

6:45 PM - ESC 08 Boys Gibson v NOKC 08 Black Boys Cory - ESC 17 North (7v7)

6:45 PM - ESC 07 Boys Mahafee v NOKC 08 Orange Boys Connor - ESC 16 West (7v7)

 

8:00 PM - ESC 07 Boys Dobie v NOKC 07 Orange Boys Gus - ESC 18 North (7v7)

8:00 PM - ESC 08 Girls Cali v NOKC 08 Black Girls Alison - ESC 18 South (7v7)

8:00 PM - ESC 08 Boys Jake v NOKC 08 White Boys Peterson - ESC 17 South (7v7)

8:00 PM - ESC 07 Girls Hubbard v NOKC 07 White Girls Dean - ESC 17 North (7v7)

8:00 PM - ESC 08 Girls Meaghan v ESC 09 Boys Wheeba - ESC 16 West (7v7)

 

 


Friday September 23rd - In House Games at ESC

Modified on 9/17 - Games changed are in Red

 

5:00 PM - ESC 08 Boys Jake v ESC 07 Boys Dobie - ESC 17 South (7v7)

5:00 PM - ESC 07 Girls Tommy v ESC 08 Girls Cali - ESC 18 North (7v7)

5:00 PM - ESC 09 Girls Soesbee v ESC 09 Boys Brash - ESC 18 South (7v7)

5:00 PM - ESC 10 Girls Boreham v ESC 10 Boys Wheeba - ESC 5A (4v4)

5:00 PM - ESC 07 Boys Burley v ESC 07 Boys Burley - ESC 5C (4v4)

 

6:15 PM - ESC 08 Girls Cezar v ESC 07 Girls Hubbard - ESC 17 South (7v7)

6:15 PM - ESC 07 Girls Okot v ESC 08 Girls Black - ESC 18 North (7v7)

6:15 PM - ESC 09 Boys Paul v ESC 08 Boys Gibson - ESC 18 South (7v7)

6:15 PM - ESC 10 Girls Dobie v ESC 09 Girls Brit - ESC 5A (4v4)

6:15 PM - ESC 09 Girls Byars v ESC 10 Boys Brash - ESC 5C (4v4)

 

7:30 PM - ESC 07 Boys Boreham v MWC 07 Boys Rusty - ESC 17 South (7v7)

7:30 PM - ESC 08 Boys Cottage v ESC 07 Boys Cabello - ESC 18 North (7v7)

7:30 PM - ESC 07 Boys Mahafee v MWC 07 Boys Quan - ESC 18 South (7v7)

 


Friday September 30th - Sunday October 2nd - Tournament

All Teams to play Red Earth Tournament at NOKC


Friday October 7th - In House games at ESC

 

5:00 PM - ESC 09 Girls Soesbee v ESC 08 Girls Cezar - ESC 17 North (7v7)

5:00 PM - ESC 07 Boys Boreham v ESC 07 Boys Burley - ESC 14 East (7v7)

5:00 PM - ESC 08 Boys Jake v ESC 07 Boys Dobie - ESC 18 South (7v7)

 

6.15 PM - ESC 09 Girls Byars v ESC 10 Girls Boreham - ESC 5A (4v4)

6:15 PM - ESC 08 Girls Black v ESC 07 Girls Okot - ESC 17 North (7v7)

6:15 PM - ESC 09 Boys  v ESC 10 Boys  - ESC 17 South (7v7)

6:15 PM - ESC 08 Boys Cottage v ESC 07 Boys Cabello - ESC 18 South (7v7)

 

7:30 PM - ESC 09 Boys  v ESC Thunderbolts - ESC 5A (4v4)

7:30 PM - ESC 09 Girls Brit v ESC 10 Girls Dobie - ESC 5D (4v4)

7:30 PM - ESC 08 Girls Cali v ESC 09 Boys - ESC 17 North (7v7)

7:30 PM - ESC 07 Girls Tommy v ESC 07 Girls Hubbard - ESC 17 South (7v7)

7:30 PM - ESC 08 Boys Gibson v ESC 07 Boys Mahafee - ESC 18 South (7v7)   


Friday October 14th - In House Games at ESC

 

 

5:00 PM - ESC 07 Girls Tommy v ESC 07 Girls Okot - ESC 17 North (7v7)

5:00 PM - ESC 08 Boys Jake v ESC 09 Boys Brash - ESC 17 South (7v7)

5:00 PM - ESC 08 Girls Cali v ESC 08 Girls Black - ESC 18 North (7v7)

5:00 PM - ESC 09 Girls Brit v ESC 10 Girls  - ESC 5D (4v4)

 

6.15 PM - ESC 07 Girls Hubbard v ESC 08 Girls Cezar - ESC 17 North (7v7)

6.15 PM - ESC 09 Boys Paul v ESC 10 Boys   - ESC 17 South (7v7)

6.15 PM - ESC 07 Boys Mahafee v ESC 08 Boys Gibson - ESC 18 North (7v7) 

6.15 PM - ESC 07 Boys Boreham v NOKC Energy - ESC 16 West (7v7)

 

7.30 PM - ESC 09 Girls Soesbee v ESC 09 Girls Byars - ESC 17 North (7v7)

7.30 PM - ESC 07 Boys Burley v ESC 08 Boys Cottage - ESC 17 South (7v7)

7.30 PM - ESC 07 Boys Cabello v ESC 07 Boys Dobie - ESC 18 North (7v7)

7.30 PM - ESC 09 Boys v ESC 10 Boys - ESC 5D (4v4)

 


Friday October 21st - Against Norman at ESC

 

5:40 PM - ESC 07 Boys Mahafee v Celtic 07 Hudson - ESC 16 East (7v7)

5:40 PM - ESC 07 Girls Okot v Celtic 07 Bartlett - ESC 16 West (7v7)

5:40 PM - ESC 08 Boys Jake v Celtic 08 Ferguson - ESC 17 North (7v7)

5:40 PM - ESC 08 Girls Black v Celtic 08 Butler - ESC 17 South (7v7)

5:40 PM - ESC 08 Boys Gibson v Celtic 08 Oglesby - ESC 18 North (7v7)

5:40 PM - ESC 07 Girls Tommy v Celtic 07 Thomas - ESC 18 South (7v7)

5:40 PM - ESC 10 Boys Brash v Celtic 09 Kay - ESC 5A (4v4)

5:40 PM - ESC 09 Girls Byars v Celtic 09 Knehans/Bartlett - ESC 5D (4v4)

 

6:50 PM - ESC 07 Boys Boreham v Celtic 07 Hardage - ESC 16 East (7v7)

6:50 PM - ESC 08 Girls Cezar v Celtic 08 Kneehans - ESC 16 West (7v7)

6:50 PM - ESC 07 Boys Dobie v Celtic 07 Boaventura - ESC 17 North (7v7)

6:50 PM - ESC 09 Girls Soesbee v Celtic 08 Carvalho - ESC 17 South (7v7)

6:50 PM - ESC 08 Boys Cottage v Celtic 08 Trudgian - ESC 18 North (7v7)

6:50 PM - ESC 07 Girls Hubbard v Celtic 07 Hymel - ESC 18 South (7v7)

6:50 PM - ESC 09 Boys Brash v Celtic 09 Taylor - ESC 5A (4v4)

6:50 PM - ESC 09 Girls Brit v Celtic 09 Bartlett - ESC 5D (4v4)

 

8:00 PM - ESC 08 Girls Cali v Celtic 08 Trudgian - ESC 16 West (7v7)

8:00 PM - ESC 07 Boys Burley v Celtic 07 Thomas - ESC 17 North (7v7)

8:00 PM - ESC 07 Girls Kal v Celtic 07 Murphy - ESC 17 South (7v7)

8:00 PM - ESC 08 Boys Jake v Celtic 08 Butler - ESC 18 North (7v7)

8:00 PM - ESC 07 Boys Cabello v Celtic 07 Yeoman - ESC 18 South (7v7)

8:00 PM - ESC 10 Boys Wheeba v Celtic 09 Tidwell - ESC 5A (4v4)

8:00 PM - ESC 10 Girls  v Celtic 09 Knehans/Bartlett - ESC 5B (4v4)

8:00 PM - ESC 9 Boys Wheeba v Celtic 09 Boaventura - ESC 5C (4v4)

8:00 PM - ESC 09 Girls Soesbee v Celtic 09 Knehans - ESC 5D (4v4) 


Friday October 28th - In House Games @ ESC

 

5:00 PM - ESC 08 Boys Gibson v ESC 07 Boys Mahafee - ESC 17 South (7v7)

5:00 PM - ESC 07 Girls Tommy v ESC 07 Girls Okot - ESC 18 North (7v7)

5:00 PM - ESC 09 Girls Soesbee v ESC 09 Boys Brash - ESC 18 South (7v7)

5:00 PM - ESC 09 Girls Brit v ESC 10 Girls  - ESC 17 North (7v7)

 

6:15 PM - ESC 09 Girls Byars v ESC 08 Girls Black - ESC 17 North (7v7)

6:15 PM - ESC 08 Boys Jake v ESC 08 Boys Cottage - ESC 17 South (7v7)

6:15 PM - ESC 08 Girls Cezar v ESC 08 Girls Cali - ESC 18 North (7v7)

6:15 PM - ESC 09 Boys Wheeba v ESC 10 Boys Wheeba - ESC 5C (4v4)

 

7:30 PM - ESC 07 Boys Dobie v MWC 07 Boys - ESC 17 North (7v7)

7:30 PM - ESC 07 Boys Boreham v ESC 07 Boys Burley - ESC 17 South (7v7)

7:30 PM - ESC 07 Boys Cabello v CVFC 07 Hicham - ESC 18 North (7v7)

7:30 PM - ESC 10 Boys Brash v ESC 09 Boys Wheeba - ESC 18 South (7v7)


Friday November 4th - Sunday November 6th - Tournament

All teams to play Turkey Shootout Tournament @ ESC